Spotkanie popielgrzymkowe – Grupy Franciszek

Spotkanie popielgrzymkowe – Grupy Franciszek

Jako uczestnicy tegorocznej Franciszkańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną  Górę po trudach pieszego pielgrzymowania pragnęliśmy się wspólnie spotkać by się pomodlić, jak również po przebywać ze sobą. Pragnienie spotkania zrealizowaliśmy 20 września br. przy naszym klasztorze w Elblągu. Przybyło około 30 osób z różnych miejscowości: Elbląga, Lęborka, Trójmiasta, a nawet 2 osoby z Bielsko-Białej .

Wszystko rozpoczęło się około godz. 12.00 czasem wspólnej herbaty, kawy i czegoś słodkiego. Następnie o godz. 13.00 udaliśmy się do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której była możliwość Spowiedzi. W czasie adoracji poprzez śpiew, przeplatany z ciszą, uwielbialiśmy Jezusa Eucharystycznego dziękując za dar spotkania i łaski, którymi nas obdarza. Kolejnym punktem programu o godz. 14.00 była Msza Święta z homilią, podczas której, Jezus mocno przemawiam poprzez swoje Słowo do każdego z nas, jak również posilił nas Swoim Ciałem i Krwią.

Po tak obfitym pokarmie duchowym udaliśmy się do domu parafialnego na obiad, którym był przepyszny bigos z bułką. Po chwili przerwy o godz. 16.15 rozpoczął się czas świadectw, czyli dzielenia się tym, jak doświadczenie pieszej pielgrzymki dziś owocuje w naszym codziennym życiu, jak również dzielenia się w ogóle doświadczeniem Boga w swoim codziennym życiu.

Kolejny punkt programu – ognisko i pieczenie kiełbasek rozpoczęliśmy o godz. 17.00. Natomiast wieczorem udaliśmy się do wcześniej przystrojonej sali na wspólną zabawę, gdzie były tańce, hulańce i gadańce. O godz. 21.00 ustawieniu w kręgu przy obrazie Maryi, po kilku pieśniach maryjnych i odmówieniu jednej dziesiątki różańca, w intencji naszej grupy pielgrzymkowej, odśpiewaliśmy wspólnie Apel Jasnogórski. Po apelu przyjęliśmy Boże błogosławieństwo, którym oficjalnie zakończyliśmy nasze spotkanie. Komu starczyło jeszcze sił mógł się dalej bawić, a po godz. 22 dla wytrwałych był tzw. hit filmowy, czyli „Nietykalni”.

Już dziś serdecznie zapraszamy do pieszego pielgrzymowania wraz z nami (grupą Franciszek) do tronu Maryi na Jasną Górę. Wyruszamy 28 lipca z Elbląga dochodzimy na Jasną Górę 11 sierpnia 2015 r. A tych, którzy chcą do nas dołączyć w trakcie pielgrzymki zapraszamy 4 sierpnia (dojazd zorganizowany z Gdańska). Mamy nadzieję, do zobaczenia na pielgrzymkowym szlaku….

Podobne wpisy:

Napisz odpowiedź