Spotkanie Bożonarodzeniowe w Gdyni

Spotkanie Bożonarodzeniowe w Gdyni

Kolejne Święta Bożego Narodzenia za nami, kolejny raz nasza grupa „Franciszek” zasiadła do wigilijnego stołu. Do Domu Sióstr Służebniczek w Gdyni w piątek 4 stycznia 2019 r.,  przybyli bracia i siostry na wspólną modlitwę i świętowanie narodzin Zbawiciela. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy kolacją, a następnie o godz. 20.00 mieliśmy Mszę Świętą zakończoną Apelem Jasnogórskim. Z piątku na sobotę dla chętnych istniała możliwość nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następny dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą o godz. 8.00 wychwalając Pana tekstami z Jutrzni, a po śniadaniu odśpiewaliśmy Godzinki. Następnie zajęliśmy się przygotowaniem sali na spotkanie opłatkowe. 

Sercem naszego spotkania chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 11.00 z możliwością Spowiedzi. Następnie uroczysta Msza Święta, a bezpośrednio po niej spotkanie opłatkowe. 

Radość ze wspólnego spotkania i narodzin naszego Pana Jezusa, popłynęła do każdego w wielkiej obfitości. Jak co roku wieczerza wigilijna była „na bogato” , nie zabrakło pierogów z grzybami, sałatek, ryby po grecku, śledzików na różne sposoby i wszelkiego rodzaju ciast. Ciśnie się na usta, że po wieczerzy zostało jeszcze „pięć koszy ułomków chleba” …. Gwar przy wigilijnym stole, wspólne kolędowanie, rozmowy, życzenia z serca płynące, niektórych doprowadzały do łez wzruszenia.  Patrząc na te radosne twarze, przekrzykiwania, radość ze spotkania, czuło się że „..każdy z nas to siostra i brat…” a pielgrzymka z grupą „Franciszek” na Jasną Górę to nie jednosezonowa przygoda tylko wejście do wielkiej franciszkańskiej rodziny bo… Pielgrzymem jest się całe życie…. 

Podobne wpisy:

Nie można dodawać komentarzy