Czuliśmy się jak jedna rodzina – spotkanie opłatkowe Grupy Franciszek :)

Czuliśmy się jak jedna rodzina – spotkanie opłatkowe Grupy Franciszek :)

Na tegorocznym spotkaniu opłatkowym grupy pielgrzymkowej Franciszek, jak na każdym naszym wspólnym spotkaniu, czuliśmy się jak jedna rodzina. To chyba najważniejsze doznanie, które pozostało w naszych sercach.

Podczas Eucharystii mieliśmy czas, by wzbudzić intencje – wśród nich znalazły się prośby o pokój i dobro dla wszystkich naszych darczyńców, gospodarzy, którzy w czasie pielgrzymki nas goszczą oraz dla pielgrzymów grupy Franciszek. Uwielbialiśmy Jezusa pieśniami, które towarzyszą nam w czasie drogi na Jasną Górę oraz kolędami.

Następnie nadszedł czas dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, podczas których mogliśmy wspomnieć wspólnie dzielone dobro podczas pielgrzymki i wzajemnie sobie podziękować. Czekały na nas także stoły uginające się od przygotowanych w domach potraw, ciepłe rozmowy, uśmiechy, śmiechy i zdjęcia robione znienacka, by móc zatrzymać te chwile i podzielić się nimi z innymi. Dużo radości dało nam oglądanie materiałów, filmików z pielgrzymki z zeszłego roku i poprzednich lat.

Duch wspólnoty ujawnił się także w dużej mierze przy sprzątaniu po spotkaniu – nie zapowiadało się, że ogarnięcie takiej ilości naczyń zajmie tak niewiele czasu!

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak dobrym, pełnym pokoju i jedności dziele, które tworzymy jako ludzie, którzy pragną jedynie dzielić się tym, co mamy, lecz robić to z prostotą i prawdą. A dziełem tym jest dzieło Ducha Świętego – grupa Franciszek.

Zapraszamy do niej każdego, kto tylko zapragnie!

Uczestniczka spotkania 

 

 

Podobne wpisy:

Nie można dodawać komentarzy